• نشانی : کرج - خیابان بهشتی - نبش دهقان ویلای اول - فروشگاه لباسکار آذین
  • 02634467713 - 09123620209

اهمیت لباس کار

اهمیت لباس کار
0612

بسیاری از کارفرمایان از وظیفه اصلی خود یعنی تامین تجهیزات حفاظت شخصی در محیط کار، آگاه هستند. اما آیا آن‌ها واقعا ارزش و اهمیت خدمات بهداشتی و ایمنی را در سازمان خود در نظر می‌گیرند؟

کارفرمایان باید نیاز به پوشش ایمنی برای حفاظت از پرسنل خود را از انجام وظایف در یک محیط ریسک بالا به رسمیت بشناسند؛ برای مثال، در صورتی که کارگران نزدیک به کوره‌های گرم کار کنند باید آن ها را از آتش محافظت کنند.

زمانی که یک کارگر مجبور به انجام یک کار در یک محیط خطرناک است و احساس حفاظت کامل نمی‌کنند، در حین انجام آن کار بیشتر به فکر سلامتی خود است تا اینکه بخواهد کار را به نحو احن انجام دهد.

اعتقاد بر این است یک مورد تجاری برای تضمین این که کارکنان به شیوه‌ای راحت محافظت می‌شوند وجود دارد. این کار به آن‌ها این امکان را می‌دهد که در هنگام انجام یک کار خطرناک احساس امنیت کنند. کارمندانی که به خوبی تجهیز شده‌اند، به احتمال زیاد احساس ارزش و انگیزه بیشتری می‌کنند؛ در نهایت این می‌تواند به حفظ و جذب پرسنل کمک کند.

در انجام یک ارزیابی ریسک، درک ماهیت خطر و میزان خطر مهم است. برای مثال، اگر خطر ایجاد نویز است، صدا و میزان فرکانس آن میزان خطر را نشان میدهد. اگر فرد در یک محیط با درجه دمای بالا کار می‌کند، درجه ‌حرارت چقدر است و برای چه مدت در آن کار می‌کنند؟

کارفرمایان باید محیط های پر ریسک کاری را شناسایی کنند و نسبت به تهیه لوازم محافطتی برای کارگران اقدام نمایند. لباس کار از جمله مواردی است که در حفاظت کارگران در محیط های کارگاهی می بایست مورد توجه قرار گیرد. لباس کار مناسب برای پرسنل از چندین جنبه با اهمیت است. همانطور که گفته شد لباس کار مناسب باعث می شود که کارگران تمرکز و تفکر خود را بیشتر به انجام مناسب کار معطوف نمایند و دغدغه کمتری برای فکر کردن به آسیب ها احتمالی دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *